Stadsparochie St. Martinus: de Rooms-Katholieke kerken van Venlo

Woord van de Deken

Meimaand, een overweging door Deken Spee

19-4-2026, door: De redactie
  • Meimaand, een overweging door Deken Spee

Beste parochianen en lezers van het Kerkepäörtje,

De laatste dagen van april zijn gewijd aan Koningsdag, onze nationale feestdag bij gelegenheid van de verjaardag van Z.M. de Koning. Op 4 mei gedenken wij met groot respect allen die hun leven hebben gegeven voor onze vrijheid. En hen die in vredesmissies het offer van hun leven hebben gebracht. Nu we weer dagelijks, via de media, getuige zijn van de ellende die oorlog veroorzaakt, vernietiging en verderf, beseffen we eens te meer het belang van de vrede en de kostbaarheid van vrijheid. We zijn dankbaar dat onze Paus Leo, onvermoeibaar oproept tot vrede en dialoog. Het Evangelie roept iedere gelovige daartoe op. 

Maria, koningin van de mei

In deze meimaand, maar natuurlijk dan niet alleen, zijn er vele groepen die op bedevaart komen. Uit verzorgingshuizen en parochies. In het kruiswegpark zijn er de vieringen op de zondagen om 11.30 uur, opgeluisterd door de Fanfare, de Harmonie of Venlona. Op Pinksteren niet maar dan is er een oecumenische viering.

Wij allen verenigen ons samen rond Maria. Voor velen de laatste zilveren draad naar geloof en kerk. We branden een “vlemke van verlangen”.

Pinksteren

Maria Koningin van de mei, In de meimaand, maar ook heel het jaar door zoeken vele mensen de nabijheid van Maria, in vreugde en verdriet, in zorgen en dankbaarheid, in de eeuwenoude kapel van Genooi. Het is voor velen een dierbare plaats geworden, zo rustig, midden in de natuur, om even tot rust te komen, tot jezelf, in deze hectische wereld. Een plaats om de nabijheid van ons aller Moeder te zoeken, een gebed te spreken of een kaarsje te branden als een voortgezet gebed als je weer terug moet naar je huis, naar je werk of naar je verplichtingen. Misschien wil je in het kruiswegpark of de kruiskapel wat mediteren. Dit jaar vieren we in de meimaand óók het Hoogfeest van Pinksteren. Het grote feest van de neerdaling van de H. Geest. De Geest die levend maakt, die ons enthousiasmeert, verwarmt en ons allen, ieder met zijn eigen mogelijkheden tot verkondigers maakt van ons geloof. In woorden, in daden van liefde, in aanstekelijke hartelijkheid en warmte. Wij zijn gedoopt en gevormd en door water en H. Geest gezonden om getuigen te zijn van de Blijde Boodschap. Niet een optie, maar een opdracht.

E. H. Communie

Bij het scheiden van de maand vieren in alle kerken van de Stadsparochie kinderen het grote feest van hun Eerste H. Communie. Een geweldige dag waarop ze voor de eerst keer de Heer ontmoeten op de meest innige wijze. Een feestelijke dag voor heel de Stadsparochie. Laten we hen in deze laatste periode van voorbereiding begeleiden met ons gebed Graag wens ik ons allen een mooie, feestelijke en gezegende Meimaand toe.

 

Hartelijke groet,
Pastoor-deken J H W Spee 

Filteren

Op kerk

Op type nieuws

Archief