Federatie Parochies VenloStad - Nieuws: Fietsend langs 100 Mariakapellen in Limburg

Nieuws

Fietsend langs 100 Mariakapellen in Limburg

17-5-2022, door: De redactie
Fietsend langs 100 Mariakapellen in Limburg

Zondag 1 mei werd het Marialint Limburg gepresenteerd. Vanuit Tienray via Venlo naar Maastricht op de fiets. In vijf etappes voert dit Marialint u langs ruim 100 Mariakapelletjes in Limburg. Ze liggen als parels verspreid in ons Limburgs land, ze vormen ons religieus, maar ook ons cultureel en historisch erfgoed.

Het Marialint verbindt de verhalen van elk van die kapellen met elkaar en laat de fietser kennis maken met bekende, maar ook veel onbekende plekken waar Maria wordt vereerd. De Mariadevotie is springlevend getuige de duizenden kaarsjes die dagelijks worden aangestoken. Het zijn plekken waar men tot Maria komt bidden, haar komt bedanken voor haar moederlijke zorg, voor haar steun bij moeilijke momenten.

De rondtochten hebben verschillende lengtes. Doordat de tochten elkaar raken ontstaat er een heel lint aan routes en kan iedereen naar eigen inzicht kiezen hoeveel kilometers hij of zij fietst. Hierbij is gebruik gemaakt van de ANWB-knooppunten.

De folders met de routes vanuit Venlo liggen in de kerken, bij de VVV en horecagelegenheden.
Alle routes van het Marialint staan (via een link) vermeld op onze website (www.rkvenlo.nl).

Na afloop van deze viering zegende deken Spee de (brom)fietsen voor behouden fietstochten en een behouden thuiskomst. 

Vond u dit artikel nuttig / interessant? Ja / Nee

Filteren

Op parochie

Op type nieuws

Archief